Czujnik CO2 w urządzeniu jest samokalibrujący. Samokalibracja może zająć trochę czasu. Producent zaleca odczekać około 2 tygodnie od pierwszego użycia, aby uzyskać najbardziej wiarygodne odczyty. Analogiczna sytuacja może się wydarzyć, gdy urządzenie upadnie, stuknie o coś itd. wtedy również proszę dać mu czas na właściwą kalibrację.

Więcej informacji można znaleźć w tym artykule:
http://support.airvisual.com/knowledgebase/articles/1181284-my-co2-sensor-seems-to-have-lost-accuracy

Jedno urządzenie Air Visual Pro może być zarejestrowane prze numer seryjny serial number do jednego konta Air Visual ( to pozwala na kontrolę ustawień, nazwy urządzenia itd) , natomiast Nie ma limitu kont AIr Visual, które mogą obserwować to urządzenie poprzez share code, co pozwala na oglądanie pomiarów.

Szczegółową instrukcję – filmik ułatwiający konfigurację Air Visual Pro po zakupie można znaleźć tutaj. 

Dokładny opis ściągania danych z urządzenia można znaleźć tutaj.

 

Producent Laser Egg dopuszcza błąd pomiaru +/- 10 proc, od użytkowników Laser Egg  mieszkających w pobliżu stacji pomiarowych wiemy, że spójność wyników to ok 95  proc. Dopuszczalny błąd pomiaru dla Air Visual Pro to również +/-10 proc.

Typowy miernik zewnętrzny, którego obudowa zabezpiecza pomiary przed wpływem wilgoci to zewnętrzny miernik jakości powietrza AirFox.

Miernik Air Visual Pro też można zainstalować na zewnątrz, o ile ochronimy urządzenie od bezpośredniego działania deszczu czy śniegu, zapewnimy dostęp do prądu i Wi-Fi. Air Visual Pro są wykorzystywane do pomiarów zewnętrznych  w  miejscach o bardzo różnym klimacie Meksyku, Pakistanie, Nigerii, Singapurze. Domowa Stacja Jakości Powietrza Air Visual Pro znajdująca się na zewnątrz może być skonfigurowana z aplikacją, z drugim, wewnętrznym urządzeniem, z monitoringiem globalnym. Jak skonfigurować pomiary zewnętrzne 

Mierniki Kaiterra Laser Egg i  WYND Tracker nie nadają się do długotrwałych pomiarów na  zewnątrz, nie zastąpią stacji pomiarowych, ale można je swobodnie wykorzystać do  chwilowego pomiaru, który daje bardzo dobrą orientację w sytuacji. Mają  baterie, które naładowane, pozwalają zabrać miernik ze sobą i korzystać z jego  pomiarów przez parę godzin bez konieczności podłączenia do prądu.

Air Quality Index – międzynarodowa skala jakości powietrza. Więcej na temat skali  AQI  

Na kolejnych ekranach Laser Egg podaje pomiar jakości powietrza w; AQI CN, AQI US,  PM 2.5, szczegółowy licznik pyłów.  Przy wynikach AQI Laser Egg podaje też na kolorowym pasku interpretację wyniku:  od dobrego (niebieski), do niebezpiecznego (czarny).

Wszystkie maski antysmogowe w naszym sklepie to artykuły higieniczne. Klient  otrzymuje towar zafoliowany, opieczętowany, ma gwarancję, że nikt maski wcześniej  nie mierzył, nie używał.

Kiedy wyraźnie gorzej się oddycha, czuje się opory w oddychaniu, oznacza to, że filtr  się zapełnił. Dokładna tabela trwałości masek Cambridge jest dołączona do maski, przy  zanieczyszczeniu do 150 AQI maska powinna służyć do 340 godzin przebywania na  powietrzu

Nie. Maski Cambridge po zapełnieniu filtrów należy wyrzucić.

Maski 3M i Respimask to maski do wykorzystania parę razy, maski Cambridge można  używać do czasu zapełnienia filtra, czyli ok 3-5 miesięcy, w zależności od poziomu  zanieczyszczeń i czasu przebywania na zewnątrz.

Tak, wszystkie maski dostępne w naszym sklepie mają atesty właściwe do ochrony  przed smogiem. ( Maski Cambridge – atest N99, potrójna warstwa filtracyjna, w tym  węgiel aktywny, Maski 3M – klasa FFP1, RespiMask – atest CE)

W przypadku ewidentnej wady maski – prosimy o kontakt.  Mierniki dostępne w naszym sklepie i urządzenia Wynd objęte są roczną gwarancją producenta (od daty  zakupu). Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.  Oczyszczacze objęte są gwarancją od 2 do 5 lat,w zależności od modelu. Szczegółowe informacje nt czasu gwarancji można znaleźć na stronie produktu.

Przyjmujemy zwroty i wymianę mierników i oczyszczaczy, zgodnie z obowiązującym prawem. Maski antysmogowe dostępne w naszym sklepie są artykułami higienicznymi i rozpieczętowane nie podlegają zwrotom lub wymianie.

W naszym sklepie można zapłacić przelewem, szybkim przelewem lub kartą kredytową. Za niektóre towary (maski, oczyszczacze) można zapłacić za pobraniem u kuriera.

Prowadzimy sprzedaż internetową. Wysyłamy zamówienia po zaksięgowaniu wpłat w  ciągu 1,max 2 dni roboczych. Nie mamy sklepu stacjonarnego. Towarów nie można  odebrać osobiście.