Blog

Ranking oczyszczaczy powietrza

Ranking oczyszczaczy powietrza – najskuteczniejsze i najczęściej polecane

Pogarszająca się jakość powietrza, wszechobecny smog i duża ilość spalin powodują coraz liczniejsze kłopoty ze zdrowiem. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych. Zła jakość powietrza to nie tylko zmartwienie dużych miast, ale także małych miejscowości. Duże znaczenie w tym temacie ma również ukształtowanie terenu, które wspomaga lub utrudnia przewiew powietrza.

Niestety na smog i inne zanieczyszczenia narażeni jesteśmy nie tylko przybywając na zewnątrz, ale także we własnych domach. Wietrzenie w porach, kiedy powietrze ma górą jakość powoduje, że szkodliwe substancje zapraszamy do swojego domu. Dodatkowo w domu czekają na nas jeszcze inne zagrożenia, to min. kurz i roztocza, które sami sobie wytworzymy.

W naszych domach gromadzi się i zalega kurz, który zarówno wpadnie przez otwarte drzwi i okna jak i zostanie przyniesiony na odzieży wierzchniej. Duża część unoszącego się kurzu to samostwarzający się kurz, który pochodzi ze ścian, farb czy podłóg. Duża część z nich to także sierść zwierząt i inne mikroelementy.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę

Jeśli chcesz poprawić jakość powietrza w swoim domu, koniecznie zainwestuj w oczyszczacz powietrza. Zapewni od zdrowie dla Ciebie i Twojej rodziny. Jeśli zauważysz, że w Twoim domu dość często ponawiają się infekcje górnych dróg oddechowych, można domniemać, iż jest to problem jakości powietrza. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniego oczyszczacza powietrza.

A jakie urządzenie będzie odpowiednie dla naszego domu? Aby odpowiednio dokonać wyboru warto wiedzieć jak taki oczyszczacz działa. Oczyszczacz to urządzenie, które zwykle stawiane jest na podłodze z racji swoich rozmiarów, a za jego działanie odpowiedzialne są wentylatory, które odpowiednio zasysają powietrze z domu – przepuszczając je przez filtr i wypuszczając czyste powietrze. Wiele filtrów po za funkcją oczyszczania z powietrza, potrafią także wyeliminować dym papierosowy, alergeny, roztocza, a także zarodki pleśni a nawet liczne wirusy i nieprzyjemne zapachy.

Podczas dokonywania wyboru urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Po pierwsze to rodzaj filtra w oczyszczaczu, a także to jakie substancje i mikroelementy usuwa z powietrza. Warto również zwrócić uwagę na powierzchnie jaką jest w stanie oczyścić. Najlepiej jest dopasować filtr do powierzchni mieszkalnej, a także odpowiednio wybrać rodzaj filtra. Najczęściej w takich urządzeniach spotykamy się z filtrami węglowymi lub filtrami HEPA.

Jakie jeszcze przydatne funkcje posiada oczyszczacz powietrza?

Dostępna w naszym sklepie seria oczyszczaczy powietrza IQAir  HealthPro jest wyposażona w filtr HyperHEPA klasy szpitalnej. Gwarantuje to skuteczność usuwania zanieczyszczeń wynoszącą minimum 99,5% oraz filtrację cząstek zanieczyszczeń o wielkości 0,003 mikrona (czyli cząstek 10 razy mniejsze niż wirusy). Dla porównania: cząsteczka koronawirusa ma średnicę pomiędzy 0,08 i 0,12 mikrona. Więcej na ten temat to przeczytania tu: Oczyszczacz IQAir kontra koronawirus COVID-19

Warto pokusić się w swoich urządzeniach także o system czujników, które będą mogły monitorować jakość powietrza i w odpowiednim momencie uruchomić lub wzmocnić działanie urządzenia. Kolejnym jest jonizator powietrza, który likwiduje zarodki pleśni i grzybów, a także liczne wirusy. Oczyszczacze powietrza, które wyposażone są także w funkcje nawilżania doskonale regulują wilgotność w naszych pomieszczeniach. Jest to funkcja, która doskonale sprawdza się nie tylko w okresie grzewczym. Jeśli jesteś alergikiem ze skłonnościami do kłopotów ze snem, warto wybrać oczyszczacz, który będzie posiadał w swoich funkcjach tryb nocny.

Najczęściej wybieranymi oczyszczaczami powietrza, są urządzenia wielofunkcyjne. Takie które jednocześnie nawilżają powietrze i je oczyszczają. Jeśli mamy dużo otwartej przestrzeni w domu w takim przypadku użytkownicy wybierają urządzenia, które potrafią oczyścić nawet do 50m2 powierzchni.

Ranking oczyszczaczy powietrza – najskuteczniejsze i najczęściej polecane

Podczas wyboru oczyszczacza powietrza warto również wziąć pod uwagę oponie użytkowników, które przetestowały urządzenia w swoich domach. Użytkownicy najczęściej chwalą sobie wydajność swoich urządzeń, a także skuteczność oczyszczania. W większości urządzeń, które posiadają wymienne filmy, posiadają żywotność wkładu do 9 miesięcy co bardzo doceniają użytkownicy.

Oczyszczacz powietrza do domu – moje osobiste rekomendacje

Komentarze

Dodaj komentarz