Blog

Wsparcie w ochronie przed koronawirusem

Oddech to życie… Jak możemy Was wspierać w ochronie przed koronawirusem

Wszyscy dziś w niepokoju patrzymy na doniesienia z Polski, z całej Europy i ze świata. Ci, którzy mogą, pracują już z domów i mamy nadzieję, że Państwo, nasi klienci, uważacie na siebie w tym trudnym dla wszystkich czasie, ograniczacie do minimum wyjścia, dezynfekujecie klamki, klucze, telefony i karty płatnicze.

My już od wielu tygodni obserwujemy sytuację. Niestety jednorazowe maski antysmogowe 3M, które mamy zwykle w swojej ofercie są u naszych dostawców niedostępne i bardzo trudno dziś prognozować kiedy to się zmieni. Maski Cambridge pojawią się, ale realistycznie dopiero w połowie czerwca. Jeśli tylko uda nam się znaleźć inne odpowiednio certyfikowane maski dodamy je na stronę.

Przyjęliśmy zasadę, że ceny wszystkich naszych towarów pozostają niezmienione, staramy się wspierać Was radą, tam gdzie możemy.  Ofert od dostawców spekulacyjnych nie przyjmujemy.

Oczyszczacze powietrza IQAir, rozwiązanie dla firm i instytucji, które nie mogą pracować zdalnie

Są firmy, które nie mogą pracować zdalnie, miejsca, gdzie wciąż ludzie spotykają się w niewielkich i średniej wielkości pomieszczeniach takich jak, salki konferencyjne, pomieszczenia biurowe gdzie siedzi pracuje parę osób, call center, poczekalnie, przychodnie, dyspozytornie, redakcje, apteki, hurtownie, małe sklepy.

Dla nich wsparciem w ochronie przed koronawirusem mogą być oczyszczacze powietrza szwajcarskiej firmy IQAir – najstarszego na świecie producenta oczyszczaczy powietrza, który wyznacza standardy w tej dziedzinie. Więcej piszemy na ten temat na naszym blogu.

Firma IQAir  produkuje oczyszczacze w linii konsumenckiej i medycznej, to, co je łączy, to jakość medycznej klasy filtrów oraz precyzyjne wykonanie. Każdy oczyszczacz jest indywidualnie sprawdzany zanim opuści szwajcarską fabrykę.

Dla kierowców, taksówkarzy, kurierów, wsparciem może być oczyszczacz samochodowy tej firmy.

Oczyszczacze IQAir  mają specjalne filtry Hyper Hepa H11 oraz Hyper Hepa H12/13 klasy medycznej. Ich filtry są w stanie wyłapać cząstki o wielkości 0,003 mikrona (czyli cząstek 10 razy mniejsze niż wirusy). W Hong Kongu i Chinach są one wykorzystywane w salach kwarantanny i poczekalniach.

Jak oczyszczacze powietrza są w stanie oczyścić powietrze z koronawirusa?

Na działanie oczyszczacza IQAir mają wpływ przede wszystkim jego filtry Hyper Hepa H11 oraz Hyper Hepa H12/13. Urządzenie po wyłapaniu zanieczyszczonej cząsteczki trwale „więzi” ją w takim filtrze. Ze względu na swoje właściwości hydrofobowe większość filtrów jest antybakteryjna i hamuje rozwój drobnoustrojów.

Aby filtr był w stanie wyłapać wirusy, musi mieć potrwierdzoną filtrację cząstek o wielkości 0,003 mikrona (czyli cząstek 10 razy mniejsze niż wirusy). Dla porównania: cząsteczka koronawirusa ma średnicę pomiędzy 0,08 i 0,12 mikrona. Aby mieć pewność, że oczyszczacz ma potwierdzoną klasę wydajności, powinien przejść serię testów i uzyskać zgodność z normami np. EN 1822.

Trzeba pamiętać, że oczyszczacze są w stanie skutecznie oczyścić jedno pomieszczenie, to, w którym się znajdują. Tego typu oczyszczaczy nie ma sensu stawiać w halach przemysłowych, są zbyt duże.

Które modele wybrać do domu,  biura, pomieszczeń służbowych?

Wszystkie modele Health Pro firmy IQAir mają wydajność minimum 99,5% oraz potwierdzoną filtrację cząstek zanieczyszczeń o wielkości 0,003 mikrona.

Do wyboru są modele:

100 – Oczyszczacz powietrza IQAir Health Pro 100 (do 90m2)

150 – Oczyszczacz powietrza IQAir HealthPro 250 (do 85 m2)

250 – Oczyszczacz powietrza IQAir HealthPro 150 (do 65 m2)

Multigas – Oczyszczacz powietrza IQAir GC MultiGas z węglem aktywnym (do 75 m2)

 

Które modele nadają się do stosowania w samochodach osobowych, dostawczych i taksówkach?

W ograniczonych przestrzeniach, takich jak kabina samochodowa, skuteczne usuwanie patogenów w powietrzu można osiągnąć dzięki oczyszczaczowi powietrza Atem Car. Jest on w stanie przefiltrować powietrze w kabinie przez filtr HyperHEPA do 20 razy na godzinę.

Zobacz ofertę Samochodowy oczyszczacz powietrza IQAir Atem Car

 

Pamiętaj! Unikajmy bliskiego kontaktu z osobą, która kaszle i kicha w naszą stronę. W takiej sytuacji nawet najlepszej jakości oczyszczacz nie będzie w stanie zapewnić skutecznej ochrony.

Komentarze

Dodaj komentarz