Blog

Oczyszczacz IQAir kontra koronawirus SARS-Cov-2

W jaki sposób IQAir może pomóc w walce z koronawirusem?

Ekspert ds. jakości powietrza z firmy IQAir odpowiedział na pytania dotyczące koronawirusa.

wirus

 

Czy oczyszczacze powietrza IQAir są w stanie oczyścić powietrze z koronawirusa?

Tak. Seria oczyszczaczy powietrza IQAir  HealthPro jest wyposażona w filtr HyperHEPA klasy szpitalnej. Gwarantuje to skuteczność usuwania zanieczyszczeń wynoszącą minimum 99,5% oraz filtrację cząstek zanieczyszczeń o wielkości 0,003 mikrona (czyli cząstek 10 razy mniejsze niż wirusy oraz 100 razy mniejszych niż te, które filtrują zwykłe oczyszczacze). Dla porównania: cząsteczka koronawirusa ma średnicę pomiędzy 0,08 i 0,12 mikrona.

Oczyszczacz po wyłapaniu zanieczyszczonej cząsteczki trwale „więzi” ją w filtrze. Ze względu na swoje właściwości hydrofobowe wszystkie filtry IQAir są naturalnie antybakteryjne i hamują rozwój drobnoustrojów.

 

Czy zwykłe oczyszczacze powietrza mogą wychwycić koronawirusa?

Większość zwykłych oczyszczaczy powietrza nie jest przeznaczona do użytku w walce z wirusami czy bakteriami. Aby mieć pewność, że oczyszczacz ma potwierdzoną klasę wydajności, powinien przejść serię testów i uzyskać zgodność z normami np. EN 1822.

Co więcej, deklaracje wydajności są często przedstawiane tylko dla cząstek o wielkości do 0,3 mikrona (około 3 razy większych niż koronawirus) lub odnoszą się do wyników, które zostały osiągnięte tylko przy zupełnie nowym filtrze. Zwłaszcza syntetyczne filtry HEPA mogą stracić ponad 50% swojej początkowej wydajności już po kilku miesiącach użytkowania, co powoduje niekompletną ochronę i fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Które modele IQAir wybrać do domu lub biura?

 Wszystkie modele oczyszczaczy powietrza IQAir Health Pro, które mamy dostępne w naszej ofercie mają potwierdzoną wydajność minimum 99,5% oraz filtrację cząstek zanieczyszczeń o wielkości 0,003 mikrona. Model IQAir GC MultiGas ma całkowitą wydajność potwierdzoną certyfikatem na poziomie ≥ 99% dla cząsteczek ≥ 0.3 μm.

Do wyboru są modele:

 

Które modele IQAir nadają się do stosowania w samochodach osobowych, dostawczych i taksówkach?

W ograniczonych przestrzeniach, takich jak kabina samochodowa, skuteczne usuwanie patogenów w powietrzu można osiągnąć dzięki oczyszczaczowi powietrza Atem Car. Jest on w stanie przefiltrować powietrze w kabinie przez filtr HyperHEPA do 20 razy na godzinę.

Zobacz ofertę Samochodowy oczyszczacz powietrza IQAir Atem Car

 

Pamiętaj! Unikajmy bliskiego kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem, która kaszle i kicha w naszą stronę. W takiej sytuacji nawet najlepszej jakości oczyszczacz nie będzie w stanie zapewnić skutecznej ochrony.

Komentarze

Dodaj komentarz