Blog

Maski antysmogowe dla dzieci [PORADNIK]

To właśnie dzieci są najbardziej narażone na szkodliwe działanie smogu, ale z doborem ochrony dla maluchów jest spory problem. Nie ma idealnych i łatwych rozwiązań.

Jednym z głównych powodów zainteresowania tematem jakości powietrza w domu i okolicy jest chęć ochrony dzieci przed toksycznym wpływem zanieczyszczeń. I słusznie.

Dlaczego SMOG jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci?

najmłodsi najbardziej narażeni na smog

Naukowcy z Johns Hopkins School of Medicine w USA sprawdzili, dlaczego dzieci do 11 roku życia są najbardziej zagrożone rozwojem astmy wywołanej przez smog.

W tym przypadku najgroźniejsze są cząstki mniejsze niż 2,5 mikrometra (PM 2,5), dlatego, że bez problemu docierają do górnych dróg oddechowych i przez płuca wchłaniane są bezpośrednio do krwi. Stamtąd są rozprowadzane właściwie po całym organizmie.

Złej jakości powietrze wpływa już na płód w łonie matki! Poprzez łożysko dociera bezpośrednio do kształtującej się dopiero istotki. Po urodzeniu – młode organizmy są bardziej podatne na uszkodzenia wywołane przez toksyny w otoczeniu. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci jak najczęściej oddychały zdrowym i czystym powietrzem.

Każdy rodzic, który pozna te informacje, natychmiast dopytuje jak wybrać maskę antysmogową  dla dziecka. Niestety tu muszę go rozczarować – maski zalecamy dla dzieci powyżej 4- 5 roku życia! Na pewno nie powinno się ich stosować u noworodków i niemowlaków. Dlaczego?

Ochrona najmłodszych dzieci

Przede wszystkim dlatego, że ograniczają dopływ powietrza. Oddychanie w masce wymaga wysiłku i przyzwyczajenia. Dlatego powinny je nosić dzieci, które same maskę założą, zdejmą i zasygnalizują ewentualny dyskomfort. My rekomendujemy je dzieciom powyżej 4 roku życia.

Czyżby więc maluszki, najbardziej narażone na toksyczny smog, były też wobec niego najbardziej bezbronne? Nie do końca.

Na spacery z wózkiem polecam niewielki przenośny oczyszczacz powietrza WYND do wózka dziecięcego. Sprawdź jak to działa!

MASKI DLA KILKULATKÓW

MASKI CAMBRIDGE

W naszym sklepie znajdziecie maski renomowanych producentów, jak np. Cambridge Mask. Dzieciom dedykowane są modele S, czyli na wagę użytkownika powyżej 11 kg.
UWAGA: W przypadku masek warto też sprawdzić, czy tak jak Cambridge spełniają one rygorystyczne unijne normy dotyczące ochrony i bezpieczeństwa użytkowania produktów – czyli posiadają na opakowaniu charakterystyczny znaczek CE!

MASKI RESPIMASK

Maska jednorazowa RespiMask. Szczególnie polecana dla dzieci, które mają astmę, uczulenie na pyłki lub roztocza i na pobyt w szpitalu. Zapewnia ochronę przed infekcjami, bakteriami i zanieczyszczeniami powietrza np. przed smogiem. W tej części, która dotyka nosa, ReSpimask posiada taśmę klejącą, która zapewnia szczelność. Jednocześnie struktura maski pozwala na w miarę swobodne oddychanie.

W rozmiarach dopasowanych dla całej rodziny:

  • S dla dzieci w wieku od 2 do 5;
  • S + dla dzieci w wieku od 5 do 8;
  • L, M dla dorosłych.

MASKI 3M

W naszej ofercie znajdują się również jednorazowe maski antysmogowe znanej marki 3M.
Ze względu na opór w oddychaniu, u dzieci powinno stosować się maski o najniższym stopdniu filtrowania.
Dobrze dopasowuje się do różnego rozmiaru i kształtu twarzy. Dzieciom można je nawet przycinać, by lepiej przylegały do małej główki dziecka.
Mamy do wyboru maskę z zaworem Maska na smog 3M 9312+ lub Maska Antysmogowa 3M 9310+ bez zaworka.

————————————-

Jak wybrać oczyszczacza powietrza do pokoju dziecinnego? O tym pisałam już sporo w poradniku jak wybrać oczyszczacz powietrza  oraz w moich osobistych rekomendacjach.

Komentarze

Dodaj komentarz