Blog

Doniczka oczyszczająca Airy

Doniczka oczyszczająca Airy – co to jest?

Powietrze, którym oddychamy coraz częściej pozostawia wiele do życzenia. Dotyczy to zarówno dużych miast jak i miejscowości ościennych. Duże znaczenie ma tu ukształtowanie terenu, które ogranicza możliwość przewietrzania. Problem smogu dotyczy praktycznie każdego regionu w Polsce. Co istotne występowanie smogu szkodzi naszemu zdrowiu. Do rosnącego skażenia smogiem, przyczyniają się nie tylko spaliny samochodów, ale głównie stare piece węglowe tzw. kopciuchy które zatruwają nasze powietrze.

Niestety wielość tych szkodliwych substancji, przynosimy z zewnątrz do naszych domów. Nasza odzież wierzchnia jest pełna mikroelementów, tylko jej regularne pranie i odświeżanie może poprawić tę sytuacje. W naszym domu pełno jest także ulicznego kurzu, który dociera poprzez otwarte okna, oraz tzn. kurz własny, który tworzy się w naszym domu z pyłków ze ścian, z sierści zwierząt. Domowy kurz jest równie niebezpieczny jak i smog, który Panuje na zewnątrz. Aby ochronić swoje zdrowie przed licznymi alergiami czy wspomóc w funkcjonowaniu alergików warto zainwestować w urządzenia, które oczyszczają nasze domowe powietrze.

Doniczka oczyszczająca Airy

Dostępnych na rynku jest wiele oczyszczaczy powietrza, które doskonale spełniają swoje zadanie. Można je rozróżnić zależnie od rodzaju filtra, wielkości pomieszczenia jaką może oczyścić oraz funkcjami dodatkowymi.

Jednym z coraz częściej wybieranych sposobów na oczyszczanie powietrza, jest doniczka Airy. Wygląda jak tradycyjna doniczka, jest ładna i elegancka, pasuje do wielu typów wnętrz. Jest świetnym uzupełnieniem wnętrza, a dodatkowo posiada jedną ważną cechę. To naturalny oczyszczacz powietrza, który działa bez użycia prądu i filtra, a także nie generuje hałasu. Dodatkowo nawilża powietrze. Liczne testy i badania potwierdzają jej skuteczność.

Z czego składa się doniczka Airy?

Doniczka Airy L biała/szara

 

Posiada ona specjalne podłoże oraz aktywny węgiel, który pełni tu jedną z ważniejszych funkcji. Wyposażona została również we wskaźnik wody i bardzo wyczerpującą instrukcje obsługi, która odpowie na większość naszych pytań. Do doniczki producent dołącza także książkę z opisem roślin i sposobu ich hodowania.

Udowodniono, że doniczka skutecznie oczyszcza powietrze w mieszkaniu ze smogu oraz licznych zanieczyszczeń i toksyn. Eliminuje z powietrza min. dwutlenek węgla, toulen, amoniak, a także benzen i formaldehyd.

Cały proces oczyszczania powietrza poprzez doniczkę odbywa się w 90% poprzez korzenie roślin. Doniczka zasysa powietrze od dołu, transportując czyste powietrze do góry, które jednocześnie jest też odpowiednio nawilżone. Jedna taka doniczka z powodzeniem może oczyścić pokój, który posiada 16m2 powierzchni. Zajmuje jej to zaledwie 24 godziny.

Jakie rośliny wspomagają działanie doniczki Airy?

Kwiaty w doniczce Airy

Na rynku dostępnych jest wiele roślin, które skutecznie oczyszczają nasze powietrze z wielu makroelementów. Świetnie sprawdzają się posadzone w doniczkach Airy. Najlepszymi sprzymierzeńcami w walce z benzenem w powietrzu będą takie rośliny jak: dracena wonna, bluszcz, a także palma koralowa i skrzydłokwiat. Formaldechyd z powietrza skutecznie eliminuje min. Zielistka Sternberga, figowiec bejnamiński, a także Szeflera drzewkowata. Jeśli poszukujemy roślin, które kompleksowo oczyszczają powietrze warto zakupić palmę biczową, Anturium, a także złocień doniczkowy. Jeśli w Twoim powietrzu w domu występuję dym nikotynowy bluszcz diabła wyeliminuje go.

Komentarze

Dodaj komentarz