Blog

CHUSTA ANTYSMOGOWA- ALTERNATYWA DLA MASKI?

CHUSTA ANTYSMOGOWA- ALTERNATYWA DLA MASKI?

Smog spowija nasze miasta co roku, najbardziej w jesienno- zimowych miesiącach, od listopada aż po marzec. Świadomość mieszkańców Polski wzrasta. Niestety wciąż istnieje wiele gospodarstw domowych, w których spala się w piecach śmieci lub paliwa bardzo niskiej jakości. Do tego dochodzi oczywiście działanie przemysłu oraz ruch samochodowy i smog mamy wciąż nad swoimi głowami i niestety – w swoich płucach.

Czym jest smog i jak nam zagraża?

Słowo „smog” wzięło się od angielskich słów „smoke”- „dym” i „fog”- „mgła”. Najprościej mówiąc tym właśnie jest smog- mieszanką dymów, pyłów, które unoszą się dość nisko ponad nami i sprawiają wrażenie bardzo brudnej mgły. Smog jest mieszanką pyłów, z których najpowszechniejsze to pyły PM10 i PM2,5, a także tlenków siarki, azotu oraz węgla. Niestety, wszystkie składowe smogu mają bardzo destrukcyjny wpływ na zdrowie organizmów ludzkich.

Dłuższe wystawienia się na smog, mogą pojawić się u człowieka groźne dla zdrowia efekty działania smogu. Krótkotrwały kontakt ze smogiem wywołuje stany zapalne, podrażnia krtań, spojówki i tchawicę. Może wywołać złe samopoczucie i zmęczenie oraz słabą tolerancję wysiłku czy bóle głowy. Długotrwałe przebywanie w smogu wywołuje ciężkie choroby jak wszelkiego rodzaju nowotwory, problemy z układem hormonalnym (np. bezpłodność), ciężkie choroby układu oddechowego i krwionośnego.

Chusta antysmogowa

Na rynku znaleźć można wiele patentów mogących w jakiś sposób uchronić nas przed działaniem smogu. Najbardziej popularne to oczywiście oczyszczacze powietrza oraz maski antysmogowe.

CHUSTA ANTYSMOGOWA- ALTERNATYWA DLA MASKI? – Sprawdź

Pojawił się ostatnio na rynku nowy produkt, który także radzi sobie z ochroną przed nadmiernym wdychaniem smogu – chusta antysmogowa. Chusty takie dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Ale nie wygląd jest oczywiście najważniejszy, a działanie chusty. Chusty antysmogowe chronią nas dzięki wyposażeniu ich w dwie warstwy filtrujące z węgla aktywnego oraz specjalnej nano – włókniny.

Filtry te są w stanie zapobiec przedostaniu się do naszych dróg oddechowych cząsteczek nawet o wielkości 0,3 mikrona, a więc niezwykle małych, takich, z których składają się pyły zawieszone w smogu. Chusty chronią zarówno przez zanieczyszczeniami pyłowymi i chemicznymi, ale dają także gwarancję ochrony przed bakteriami i wirusami. Chusta antysmogowa składa się z czterech warstw. Pierwsza chroni przed zimnem. Dwie kolejne to dwuwarstwowe filtry. Wszystko wykończone jest bardzo przyjemną w dotyku bawełną i siateczką elastyczną oddzielającą zawory wydechowe.  Chusta antysmogowa jest więc świetnym uzupełnieniem stylizacji, która może świetnie dopasować się do panujących trendów modowych, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo zdrowia osoby, która używa jej na co dzień.

Komentarze

Dodaj komentarz