O Nas

Z powstaniem projektu „Oddech to życie” wiąże się osobista historia…

oddech to zycie logo

Gdy moje córki-bliźniaczki miały po 7 miesięcy, planowaliśmy z mężem kilkudniowy wyjazd do Krakowa. Był początek roku i kolejna fala mrozów. Z ciekawości sprawdziłam w sieci informacje o poziomie smogu w stolicy Małopolski. Sprawdziłam… i się przeraziłam. Normy przekroczone kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy, skutecznie zniechęciły nas do podróży z niemowlakami.

Temat jednak nie dawał mi spokoju. Im więcej się dowiadywałam, tym większy niepokój czułam.

  • Polska jest jednym z trzech – obok Rumunii i Bułgarii – krajów Unii Europejskiej o największym zanieczyszczeniu powietrza.
  • W większości naszych miast roczne normy stężenia pyłu PM10 i PM2,5 (szczególnie szkodliwych dla małych dzieci) są przekraczane już w lutym.
  • Co roku z powodu złego stanu powietrza umiera w kraju ponad 40 000 ludzi.

I wszystko na to wskazuje, że w najbliższych latach – jeśli nie całych dekadach – problem ten będzie narastał.

Nie można być bezczynnym! Dlatego od kilku lat aktywnie działam na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce – występuję na konferencjach i w programach edukacyjnych, nagłaśniam sprawę w mediach.

Chciałam, aby moja rodzina była bezpieczna – dużo czytałam o problemie smogu, a swoją wiedzą i doświadczeniami dzielę się z Wami na blogu „Oddech to życie”. Znajdziecie tam informacje o tym, czym jest smog i jak sobie z nim radzić, a także praktyczne wskazówki – do czego może przydać się sensor, jak wybrać oczyszczacz powietrza czy maskę antysmogową. Gdy w 2016 roku poszukiwałam najlepszych produktów, okazało się, że wielu uznanych światowych marek w ogóle nie ma w Polsce. Tak powstał…

Sklep internetowy „Oddech to życie”. Jego asortyment wybrałam bardzo starannie. Większość produktów z oferty sprawdziłam osobiście i mogę je z czystym sumieniem Wam polecić. Wiem, jak dużym problemem jest wybór właściwego oczyszczacza czy maski. Bezpieczeństwo rodzin i dzieci jest dla mnie najważniejsze, dlatego zawsze chętnie służę osobistą radą i rekomendacjami. Można do nas pisać i dzwonić – staramy się zawsze pomóc.

Jestem dumna, że udało nam się od zera zbudować firmę, która działa w obszarze tak ważnym dla przyszłości nas wszystkich, łącząc biznes z troską i odpowiedzialnością za innych. Dziś jesteśmy wyłącznym przedstawicielem takich producentów jak Wynd, Air Visual, Kaiterra oraz Masek Cambridge .Reprezentujemy też w Polsce szwajcarską markę wysokiej klasy oczyszczaczy powietrza IQAir.

Nie mam wątpliwości, że smog jest dziś dla Polski ekologicznym problemem numer 1. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć społeczny ruch ludzi świadomych, dzięki czemu będziemy mogli wywierać realny wpływ na rządzących.

Z pozdrowieniami

Agnieszka Liszka-Dobrowolska

 

Czekam na Twoje oceny i rekomendacje!
Napisz na: [email protected]