Sklep 

Czy towar można odebrać osobiście?

Prowadzimy sprzedaż internetową. Wysyłamy zamówienia po zaksięgowaniu wpłat w  ciągu 1,max 2 dni roboczych. Nie mamy sklepu stacjonarnego. Towarów nie można  odebrać osobiście.

Jakie są opcje płatności?

W naszym sklepie można zapłacić przelewem, szybkim przelewem lub kartą kredytową. Nie  przyjmujemy płatności gotówkowych.

Czy można zwrócić towar?

Przyjmujemy zwroty i wymianę mierników i oczyszczaczy, zgodnie z obowiązującym prawem. Maski antysmogowe dostępne w naszym sklepie są artykułami higienicznymi i rozpieczętowane nie podlegają zwrotom lub wymianie.

Jakie są zasady gwarancji?

W przypadku ewidentnej wady maski – prosimy o kontakt.  Mierniki dostępne w naszym sklepie objęte są roczną gwarancją producenta (od daty  zakupu). Dla miernika Air Visual Node oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.  Oczyszczacze Activtek oobjęte są 2 letnią gwarancją. Oczyszczacze Vornado mają 5  lat gwarancji.

Maski 

Czy Państwa maski nadają się do ochrony przed smogiem?

Tak, wszystkie maski dostępne w naszym sklepie mają atesty właściwe do ochrony  przed smogiem. ( Maski Cambridge – atest N99, potrójna warstwa filtracyjna, w tym  węgiel aktywny, Maski 3M – klasa FFP1, RespiMask – atest CE)

Czym się różnią oferowane przez Państwa maski?

Maski 3M i Respimask to maski do wykorzystania parę razy, maski Cambridge można  używać do czasu zapełnienia filtra, czyli ok 3-5 miesięcy, w zależności od poziomu  zanieczyszczeń i czasu przebywania na zewnątrz.

Czy maski mają wymienne filtry?

Nie. Maski Cambridge po zapełnieniu filtrów należy wyrzucić.

Skąd będę wiedzieć, że filtr się zapełnił?

Kiedy wyraźnie gorzej się oddycha, czuje się opory w oddychaniu, oznacza to, że filtr  się zapełnił. Dokładna tabela trwałości masek Cambridge jest dołączona do maski, przy  zanieczyszczeniu do 150 AQI maska powinna służyć do 340 godzin przebywania na  powietrzu

Dlaczego nie można zwrócić masek?

Wszystkie maski antysmogowe w naszym sklepie to artykuły higieniczne. Klient  otrzymuje towar zafoliowany, opieczętowany, ma gwarancję, że nikt maski wcześniej  nie mierzył, nie używał.

Mierniki 

Co mierzy LaserEgg?

Na kolejnych ekranach Laser Egg podaje pomiar jakości powietrza w; AQI CN, AQI US,  PM 2.5, szczegółowy licznik pyłów.  Przy wynikach AQI Laser Egg podaje też na kolorowym pasku interpretację wyniku:  od dobrego (niebieski), do niebezpiecznego (czarny).

Co to znaczy AQI?

Air Quality Index – międzynarodowa skala jakości powietrza. Więcej na temat skali  AQI  http://aqicn.org/map/poland/pl/

Czy można te mierniki stosować na zewnątrz?

Mierniki LaserEgg i AirVisual Node nie nadają się do długotrwałych pomiarów na  zewnątrz, nie zastąpią stacji pomiarowych, ale można je swobodnie wykorzystać do  chwilowego pomiaru, który daje bardzo dobrą orientację w sytuacji. Oba mają  baterie, które naładowane, pozwalają zabrać miernik ze sobą i korzystać z jego  pomiarów przez parę godzin bez konieczności podłączenia do prądu.

Jaka jest wiarygodność tych mierników?

Producent Laser Egg dopuszcza błąd pomiaru +/- 10 proc, od użytkowników Laser Egg  mieszkających w pobliżu stacji pomiarowych wiemy, że spójność wyników to ok 95  proc.

0

Start typing and press Enter to search